.....Advertisement.....
.....Advertisement.....

2013-14 boys basketball schedules

-A A +A
By The Staff

CHATFIELD CHARGERS
DATE, OPPONENT, TIME
Dec. 3, at Douglas County, 7 p.m.
Dec. 5, at Loveland, 7 p.m.
Dec. 7, Arapahoe, 3 p.m.
Dec. 10, Mullen, 7 p.m.
Dec. 12, Doherty, 6:30 p.m.
Dec. 13, Palmer Ridge, 7 p.m.
Dec. 17, at Ralston Valley, 7 p.m.
Dec. 19, Lakewood, 7 p.m.
Jan. 4, Pomona, 7 p.m.
Jan. 6, at Green Mountain, 7 p.m.
Jan. 8, at Bear Creek, 7 p.m.
Jan. 14, Standley Lake, 7 p.m.
Jan. 17, at Dakota Ridge, 7 p.m.
Jan. 21, Arvada West, 7 p.m.
Jan. 22, Columbine, 7 p.m.
Jan. 25, Ralston Valley, 4 p.m.
Jan. 29, at Lakewood, 7 p.m.
Jan. 31, at Pomona, 7 p.m.
Feb. 5, Bear Creek, 7 p.m.
Feb. 11, at Standley Lake, 7 p.m.
Feb. 14, Dakota Ridge, 7 p.m.
Feb. 19, at Arvada West, 7 p.m.
Feb. 21, at Columbine, 7 p.m.

COLUMBINE REBELS
DATE, OPPONENT, TIME
Dec. 3, at Regis Jesuit, 7 p.m.
Dec. 5, Grandview, 7 p.m.
Dec. 9, at Littleton, 7 p.m.
Dec. 11, Fruita Monument*, 5:30 p.m.
Dec. 12, Chaparral*, 7 p.m.
Dec. 13, Valor Christian*, 7 p.m.
Dec. 17, Mountain Vista, 7 p.m.
Dec. 20, at Ralston Valley, 7 p.m.
Jan. 4, at Standley Lake, 7 p.m.
Jan. 8, Lakewood, 7 p.m.
Jan. 10, at Dakota Ridge, 7 p.m.
Jan. 14, Pomona, 7 p.m.
Jan. 16, at Arvada West, 7 p.m.
Jan. 20, at Bear Creek, 7 p.m.
Jan. 22, at Chatfield, 7 p.m.
Jan. 29, Ralston Valley, 7 p.m.
Jan. 31, Standley Lake, 7 p.m.
Feb. 5, at Lakewood, 7 p.m.
Feb. 7, Dakota Ridge, 7 p.m.
Feb. 11, at Pomona, 7 p.m.
Feb. 13, Arvada West, 7 p.m.
Feb. 19, Bear Creek, 7 p.m.
Feb. 21, Chatfield, 7 p.m.
*Columbine Invitational

DAKOTA RIDGE EAGLES
DATE, OPPONENT, TIME
Dec. 4, at Montbello*, 5 p.m.
Dec. 6, at Fossil Ridge*, TBA
Dec. 7, at Fossil Ridge*, TBA
Dec. 10, at Doherty, 7 p.m.
Dec. 13, at Arapahoe, 7 p.m.
Dec. 16, Highlands Ranch, 7 p.m.
Dec. 18, Pomona, 7 p.m.
Jan. 4, Legend, 1 p.m.
Jan. 7, Standley Lake, 7 p.m.
Jan. 10, Columbine, 7 p.m.
Jan. 14, at Arvada West, 7 p.m.
Jan. 17, Chatfield, 7 p.m.
Jan. 21, at Ralston Valley, 7 p.m.
Jan. 23, Lakewood, 7 p.m.
Jan. 25, at Pomona, 7 p.m.
Jan. 29, Bear Creek, 7 p.m.
Feb. 4, at Standley Lake, 7 p.m.
Feb. 7, at Columbine, 7 p.m.
Feb. 10, at Bear Creek, 7 p.m.
Feb. 12, Arvada West, 7 p.m.
Feb. 14, at Chatfield, 7 p.m.
Feb. 19, Ralston Valley, 7 p.m.
Feb. 21, at Lakewood, 7 p.m.
*Fossil Ridge tournament

FRONT RANGE CHRISTIAN FALCONS
DATE, OPPONENT, TIME
Dec. 6, at Kiowa Invite, TBA
Dec. 7, at Kiowa Invite, TBA
Dec. 13, at Kodiak Classic, TBA
Dec. 14, at Kodiak Classic, TBA
Jan. 6, Jim Elliot, 7:30 p.m.
Jan. 10, at Lyons, 10 p.m.
Jan. 14, Heritage Christian, 8:30 p.m.
Jan. 15, at Denver Academy, 6:30 p.m.
Jan. 18, at Limon, 7 p.m.
Jan. 21, Nederland, 8:30 p.m.
Jan. 25, at Liberty Common, 7:30 p.m.
Jan. 28, Dayspring Christian, 8:30 p.m.
Jan. 31, at Byers, 7 p.m.
Feb. 4, Alexander Dawson, 8:30 p.m.
Feb. 8, at Dayspring Christian, 4:30 p.m.
Feb. 10, at Union Colony, 7:30 p.m.
Feb. 13, Resurrection Christian, 8:30 p.m.
Feb. 15, at Lutheran, 1 p.m.
Feb. 21, at Longmont Christian, 7:45 p.m.

LITTLETON LIONS
DATE, OPPONENT, TIME
Dec. 3, at Bear Creek, 7 p.m.
Dec. 5, Arapahoe, 7 p.m.
Dec. 7, at Prairie View, 6:30 p.m.
Dec. 9, Columbine, 7 p.m.
Dec. 10, Green Mountain, 7 p.m.
Dec. 11, Palmer, 7 p.m.
Dec. 14, at Boulder, 2 p.m.
Dec. 19, Conifer, 7 p.m.
Jan. 4, Evergreen, Noon
Jan. 7, at Gateway, 7 p.m.
Jan. 9, Hinkley, 7 p.m.
Jan. 14, at Northglenn, 7 p.m.
Jan. 17, Legend, 7 p.m.
Jan. 21, at Regis Jesuit, 7 p.m.
Jan. 24, at Mountain Vista, 7 p.m.
Jan. 28, ThunderRidge, 7 p.m.
Jan. 31, at Rock Canyon, 7 p.m.
Feb. 4, at Douglas County, 7 p.m.
Feb. 7, Castle View, 7 p.m.
Feb. 11, Highlands Ranch, 7 p.m.
Feb. 14, at Ponderosa, 7 p.m.
Feb. 18, Chaparral, 7 p.m.
Feb. 20, Heritage, 7 p.m.